Brak aresztu dla sprawcy ataku nożem w Żukowie (FOTO: canva.com)

Brak aresztu dla sprawcy ataku nożem w Żukowie

Zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 17-letni mieszkaniec Żukowa, który zaatakował nożem trzy młode osoby w miejscowym parku.

Do zdarzenia doszło w piątek rano. W parku w Żukowie 17-latek zaatakował nożem swoich rówieśników w wieku 14, 16 i 17 lat. Według wstępnych ustaleń policji, między uczniami doszło do nieporozumienia, które przerodziło się w brutalny atak. Ofiary doznały poważnych obrażeń i natychmiast trafiły do szpitala.

Zobacz też: Policja postrzeliła nożownika przed meczem Polska – Holandia

Śledztwo i działania policji

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Karina Kamińska, poinformowała Polską Agencję Prasową, że 17-latek został zatrzymany przez policję krótko po zdarzeniu i przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, gdzie usłyszał zarzuty.

„Prokurator Rejonowy w Kartuzach zastosował wobec mężczyzny dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi” – powiedziała Kamińska.

Obecnie śledczy przesłuchują świadków oraz analizują zgromadzony materiał dowodowy, w tym zapisy z kamer monitoringu i nagrania udostępnione przez świadków, na których zarejestrowano przebieg bójki.

Sprawa w Żukowie może budzić kontrowersje

Zgodnie z polskim Kodeksem karnym, za tego typu przestępstwo grożą surowe sankcje. Udział w bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jakim jest nóż, kwalifikuje się pod art. 159 Kodeksu karnego, który przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Czytaj też: Atak nożownika udaremniony podczas Marszu Milczenia w Warszawie

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Komentarze:

  1. Ja tu widze że trzech zuli podchodzi do chłopaka który sobie spokojnie stoi i co ?? Nagle się na nich rzucoł ? Sam na trzech ? Kogoś tu powałiło ?

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.