Końcówka kwietnia na Pomorzu będzie ciepła. Prognoza pogody (FOTO: canva.com)

Końcówka kwietnia na Pomorzu będzie ciepła. Prognoza pogody

Podziel się ze znajomymi:

W najbliższych dniach mieszkańców oraz odwiedzających Pomorze według IMGW czekają dobre warunki atmosferyczne, które wymagać będą przygotowania na zarówno słoneczne dni, jak i chwilowe opady deszczu. Końcówka kwietnia mimo wszystko będzie ciepła.

Piątek, 26 kwietnia do soboty, 27 kwietnia – pogoda zapowiada się stosunkowo łagodnie z małym do umiarkowanego zachmurzeniem, które miejscami może wzrosnąć do dużego. Przez dzień spodziewane są lokalne, słabe przelotne opady deszczu. Temperatury w nocy będą wahać się od 3°C do 6°C, natomiast w ciągu dnia osiągną od 15°C do 17°C. Nad morzem temperatura będzie nieco niższa, od 9°C do 12°C. Wiatr będzie słaby i zmienny, z przewagą kierunków południowych.

Sobota, 27 kwietnia do niedziela, 28 kwietnia – czeka nas duże zachmurzenie, z przelotnymi opadami deszczu, które mogą przerodzić się w burze po południu. Minimalne temperatury będą wynosić od 8°C do 10°C, a maksymalne od 18°C do 21°C, przy czym w rejonie Zatoki Gdańskiej temperatura nie przekroczy 12°C. Wiatr słaby do umiarkowanego, stanie się porywisty, z kierunków południowo-wschodnich i wschodnich. Podczas burz wiatr może osiągnąć prędkość do 60 km/h.

Czytaj też: Majówka 2024. Twierdza Wisłoujście otwarta na nowo

Końcówka kwietnia – pogoda

Niedziela, 28 kwietnia do poniedziałek, 29 kwietnia – noc przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, a także okresowe, głównie nocne, przelotne opady deszczu. Temperatury minimalne będą się kształtować w przedziale od 9°C do 12°C, a maksymalne mogą osiągnąć od 20°C do 23°C. Na Półwyspie Helskim temperatura wyniesie około 15°C. Wiatr umiarkowany i porywisty z południowo-wschodu oraz południa, z porywami do 55 km/h podczas burz.

Poniedziałek, 29 kwietnia do wtorek, 30 kwietnia – zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego, jednak nad morzem w ciągu dnia może wzrosnąć i przynieść lokalne przelotne opady. Temperatury nocne będą na poziomie 10°C do 12°C, zaś w dzień wzrosną do 22°C-25°C, z wyjątkiem Zatoki Puckiej, gdzie temperatura osiągnie około 16°C. Wiatr słaby do umiarkowanego, nocą porywisty, z kierunków południowo-wschodnich i południowych, nad morzem zmieniający się na wschodni i północno-wschodni.

Zobacz też: Majówka 2024. Jak Polacy planują ją spędzić?

Wtorek, 30 kwietnia do środa, 1 maja – dzień zaczniemy od małego zachmurzenia, które w nocy może miejscami stać się umiarkowane lub duże. Temperatury minimalne będą oscylować od 10°C do 13°C, a maksymalne od 22°C do 24°C. Nad morzem temperatura wyniesie około 13°C. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, porywisty nad morzem, z kierunków wschodnich.

Te zmienne warunki pogodowe wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego warto mieć pod ręką zarówno parasol, jak i okulary przeciwsłoneczne. Pamiętajmy o ubraniu się „na cebulkę”, by móc dostosować się do szybko zmieniających się temperatur i warunków atmosferycznych.

Czytaj też: Najwyższy budynek w USA powstanie w Alei Tornad

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.