Światowy producent rękawic w gminie Żukowo (FOTO: 7rsa.pl)

Światowy producent rękawic w gminie Żukowo

Grupa Mercator Medical, światowy producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, wynajęła 13 tys. metrów kwadratowych wysokiej jakości powierzchni magazynowej w 7R Park Gdańsk IV, w Barniewicach – gmina Żukowo. Działalność w nowej lokalizacji rozpocznie w drugim kwartale 2025 r.

Mercator Medical S.A jest jednym z największych graczy w Polsce i na świecie. Sprzedaje produkty do blisko 70 krajów. W 7R Park Gdańsk IV, liczącym 42 tys. mkw. otworzy pierwsze własne centrum dystrybucyjne o powierzchni 13 tys. mkw.

Przeanalizowaliśmy różne scenariusze związane z naszą dotychczasową działalnością logistyczną i zdecydowaliśmy się na zmianę w strategii grupy Mercator Medical S.A. w tym zakresie. Chcemy posiadać większą niezależność i kontrolę nad procesem dystrybucji, a co za tym idzie optymalizacją kosztów oraz poprawą efektywności operacyjnej.

W naszą długoterminową strategię wpisane jest dalsze poszerzanie oferowanego asortymentu jak i obrotów. Nowy magazyn o znacznym potencjale wspiera ten kierunek i umożliwia realizację założonych celów. Mając świadomość wspólnej troski o zrównoważony rozwój, w tym o środowisko naturalne, poszukiwaliśmy obiektu o możliwie najwyższych parametrach w tej dziedzinie – co stanowiło jedno z kluczowych kryteriów wyboru. Przed nami wiele interesujących wyzwań związanych z realizacją tego projektu, do których podchodzimy z dużym entuzjazmem

– mówi Piotr Rabczuk, dyrektor Logistyki, Grupa Mercator Medical.

Barniewice lokalizacja idealna

7R Park Gdańsk IV zlokalizowany jest w Barniewicach, 2,5 km od S6 – planowej obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta i Obwodnicy Trójmiasta, 18 km od terminala kontenerowego BalticHub w Gdańsku. Bliskość portów w Gdańsku i Gdyni oraz lotniska im. Lecha Wałęsy z terminalem cargo, które położone jest w odległości 4 km, ułatwiają handel i transport międzynarodowy.

7R Park Gdańsk IV wyposażony został w rozwiązania, które przyniosą najemcom realne oszczędności w postaci niższych kosztów energii. To zasługa zastosowanych m.in. paneli fotowoltaicznych, systemu sterowania oświetleniem DALI oraz przemyślanemu wykorzystaniu światła dziennego w strefach rozładunkowych.

Zobacz też: Boom na polskich lotniskach. Polacy kochają latać

Odpowiedzialne projektowanie uwzględnia potrzeby zarówno najemców, jak i środowiska naturalnego. 7R Park Gdańsk IV jest tego doskonałym przykładem. Zgodnie ze strategią dekarbonizacji, realizowaną przez 7R, magazyn został zaprojektowany według najwyższych standardów i kryteriów ESG, tak, by mógł dobrze służyć najemcom przez wiele lat.

– mówi Marzena Taube, dyrektor ds. leasingu w 7R.

Światowy producent rękawic

Na terenie obiektu znajdą się także zielone strefy, które wspierają bioróżnorodność flory i fauny. Dla zmotoryzowanych przewidziano stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Firmę Mercator Medical S.A. w negocjacjach reprezentowali doradcy AXI Immo.

Dobre relacje, wzajemne zrozumienie oraz doskonała znajomość lokalnego rynku okazały się kluczowe w procesie poszukiwania nowej powierzchni magazynowej dla Grupy Mercator Medical. Klient już wcześniej korzystał z obsługi logistycznej w regionie, jednak w czasie analiz finansowych oraz swojego rozwoju zadecydował się na otwarcie własnego centrum dystrybucyjnego. To kolejny krakowski Klient, który zaufał strukturom AXI IMMO i otrzymał najwyższy poziom usług dzięki współpracy międzyregionalnej.

– dodaje Marta Nowik, dyrektor, działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Czytaj też: Szokujące dowody. Nielegalne pobieranie wody z Jeziora Głębokiego na Kaszubach

Grupa Mercator Medical jest nie tylko dystrybutorem wyrobów medycznych, ale także producentem rękawic jednorazowych. To jedna z niewielu firm europejskich, które produkują rękawice w Azji i sprzedają je na całym świecie.

Obecnie Mercator posiada trzy własne zakłady produkcyjne w Tajlandii. Fabryki znajdują się w prowincji Songkhla położonej w południowej części Tajlandii, w niewielkiej odległości od portów Songkhla i Penang, co pozwala na efektywną dystrybucję.

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.