Tczewskie Łąki. Kobieta i dziecko zginęły w pożarze (FOTO: Google Maps)

Tczewskie Łąki. Kobieta i dziecko zginęły w pożarze

W środę nad ranem doszło do tragicznego pożaru budynku mieszkalnego i warsztatu w miejscowości Tczewskie Łąki w województwie pomorskim. W wyniku pożaru zginęły dwie osoby: 6-letnia dziewczynka i jej matka. Na miejscu trwają prace służb ratunkowych i dochodzeniowych pod nadzorem prokuratora.

Około godziny 4 nad ranem wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Tczewskie Łąki. Oficer prasowy tczewskiej straży pożarnej, kapitan Michał Myrda, poinformował media, że na miejsce natychmiast wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożar całkowicie objął zarówno budynek mieszkalny, jak i warsztat.

Przybyłe na miejsce zastępy stwierdziły, że palą się budynek warsztatowy i mieszkalny. Były one całkowicie objęte pożarem.

W trakcie akcji ratunkowej z budynku ewakuował się mężczyzna, który z poparzeniami ciała został przewieziony do szpitala. Niestety, strażacy w środku budynku odnaleźli dwa ciała: około 30-letniej kobiety i jej 6-letniego dziecka.

Skala akcji ratunkowej

W gaszeniu pożaru brało udział aż 10 zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych na pogorzelisku, co ma pomóc policji i prokuratorowi w dalszych czynnościach dochodzeniowych.

Nieznana przyczyna pożaru

Na chwilę obecną przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Do ustalenia przyczyn tragedii zostanie powołany biegły, który przeprowadzi szczegółowe dochodzenie.

Czytaj też: Pożar w Borach Tucholskich na Pomorzu – 17 maja 2024

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.