Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska na wieki wieków? (FOTO: screen Facebook)

Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska na wieki wieków?

Piotr Kryszewski, człowiek o imponującym CV, pełen sukcesów zawodowych i naukowych, zdaje się mieć pewien problem z akceptacją swojej nowej roli. Mimo że od niedawna jest dyrektorem generalnym ds. zieleni, wciąż widzi siebie jako zastępcę prezydenta Gdańska. Czyżby nostalgia za dawnymi czasami? A może przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka?

Urodzony w 1982 roku, Kryszewski rozpoczął swoją karierę od solidnego wykształcenia. W 2006 roku ukończył Wyższą Szkołę Bankową na kierunku Finanse i Bankowość, a dwa lata później zdobył tytuł magistra na Uniwersytecie Gdańskim. Jego dążenie do doskonałości zawodowej zaowocowało Certyfikatem Księgowego przyznanym przez Ministra Finansów w 2009 roku oraz licencją Zarządcy Nieruchomości w 2011 roku.

Kolejne lata to nieustanny rozwój – studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami, Menedżerskie Kadry Kierowniczej Jednostek Wymiaru Sprawiedliwości oraz Executive MBA. Wszystko to sprawiło, że jego kariera pięła się w górę – od głównego księgowego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Kartuzach, przez zastępcę dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Gdańsku, aż po rolę dyrektora tego wydziału.

Zobacz też: Fryzura Aleksandry Dulkiewicz za pieniądze podatników

Nowa rola, stare nawyki

Od maja 2022 roku Kryszewski pełnił funkcję zastępcy prezydenta ds. usług komunalnych, gdzie m.in. koordynował wdrożenie projektu Roweru Metropolitalnego MEVO2. Pod jego nadzorem były spółki Gdańskie Wody oraz Gdańskie Wodociągi, które stały się w 100% miejską własnością.

Jednakże, degradacja na dyrektora generalnego ds. Zieleni zdaje się być dla Kryszewskiego pewnym wyzwaniem, przynajmniej pod względem przyjęcia nowej tożsamości zawodowej. Być może nostalgia za dawną rolą, a może po prostu trudność w adaptacji do nowych realiów sprawia, że wciąż przedstawia się na Facebooku jako zastępca Prezydenta Gdańska.

Piotr Kryszewski powinien w końcu zaakceptować zmiany

Może nadszedł czas, aby Piotr Kryszewski przestał patrzeć w przeszłość i w pełni zaakceptował swoją nową rolę. W końcu Dyrektor Generalny ds. Zieleni to także odpowiedzialne i prestiżowe stanowisko. Kryszewski ma wszelkie predyspozycje, aby odnieść sukces również w tej dziedzinie – wystarczy tylko trochę więcej pewności siebie i mniej nostalgii za dawnymi czasami.

Czytaj też: Dulkiewicz ustępuje PO. Borawski i Lodzińska wiceprezydentami Gdańska

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.